Aktuality

Nová mobilní aplikace dálkové cyklotrasy EuroVelo 13 – Stezky železné opony byla dnes představena na konferenci v Šoproni

Brno (27. dubna 2017) – Nová responsivní mobilní aplikace pro chytré telefony a tablety bude sloužit cykloturistům z celé Evropy při plánování dovolené podél dálkové evropské cyklotrasy EuroVelo 13 – Stezka železné opony, která v délce téměř 900 km prochází i česko-bavorským a česko-rakouským pomezím.  Podél nejrozvinutějších úseků na 10 400 km dlouhé cyklotrasy se cykloturisté dozví vice o historii našeho kontinentu i samotné Železné opony, která náš kontinent rozdělovala vice než 40 let na Východ a Západ. V Česku prochází EuroVelo 13 Karlovarským, Plzeňským, Jihočeským a Jihomoravským krajem a díky úsilí těchto a dalších partnerů byla trasa kompletně proznačena jednotným logem.

Nová mobilní aplikace EuroVelo 13 – Stezka železné opony pokrývá nejlépe vybavenou část trasy od Lotyšska po maďarsko-rakouskou hranici.  Aplikace dává přehled o stezce a jejím vedení stejně jako odkazuje na národní stránky trasy a jejich partnery, kde se zájemci dozví vice detailů.  V nové aplikaci naleznete interaktivní mapu s profily jednotlivých etap a hlavní turistické atrakce se zaměřením na historii rozdělené Evropy, přírodních a kulturních památek v koridoru stezky. Součástí aplikace je i systém odměn, pro ty uživatele, co se připojí k jednotlivým bodům zájmu a podělí o své zážitky z odjetých úseků I se svými přáteli.
Nová mobilní aplikace vznikla v rámci projektu Iron Curtain Trail Experience (ICTE) podpořeném Evropskou komisí. Prezentace aplikace proběhla jako součást závěrečné mezinárodní konference v maďarské Šoproni 27. dubna 2017.   
Evropská dálková EuroVelo 13 prochází mnoha národními parky a rozdílnou krajinou, kde je možné spatřit jedinečnou faunu a flóru jako výsledek dlouholeté uzavřenosti území – „zóny nikoho“. Celá trasa propojuje také zajímavé kulturní památky, muzea či hraniční přechody, která nám připomínají nedávnou historii, završenou sametovou revolucí v roce 1989.
Stezka železné opony je součástí celoevropské sítě dálkových cyklotras, kterou v ČR koordinuje Nadace Partnerství. Cílem projektu je propojit celý evropský kontinent sítí 15ti dálkových cyklotras sloužících jak cykloturistice, tak k propojení měst a obcí a ke každodenní dojížďce na kole. Používáním sítě EuroVelo přispějete i Vy k posílení udržitelné turistiky a mobility, především v kombinaci s veřejnou dopravou.
Projekt Iron Curtain Trail Experience (ICTE) získal finanční podporu z programu COSME z DG ENTR.  Projektu se kromě Nadace Partnerství účastní i další partneři z Lotyšska, Polska, Maďarska, Rakouska, Slovenska a Evropská cyklistická federace z Bruselu z řad neziskových organizací, ale I z veřejných institucí a soukromé sféry působící v oblasti udržitelné turistiky. Současná verze nové aplikace se zaměřuje na nejvíc rozvinuté úseky Stezky železné opony: od Lotyšska, přes Polsko, Německo, Česko, Rakousko, Slovensko až do Maďarska. V plánu je další pokrytí chybějících úseků cyklotrasy.

Novou aplikaci si lze stáhnout:
Android
z Play Storu
Apple iOS
V přípravě – sledujte web www.EuroVelo13.com
 
Více informací
EuroVelo 13 – Iron Curtain Trail:
www.eurovelo13.com a www.eurovelo.cz
Promo Video
Fotky ke stažení
Prosíme o dodržení copyright viz: www.EuroVelo13.com
 
Kontakt:
Daniel Mourek, člen výboru EuroVelo a koordinátor EuroVelo v ČR, e-mail: daniel.mourek@nap.cz, tel.: 736 747 361

 

 • 26. 1. 2022
  Cykloprůvodce Labská stezka 2022...

  Minulý týden kolegové z týmu Labské stezky rozvezli na několik kraj...

   
  18. 10. 2021
  Krajští koordinátoři se sešli k ...

  Pod patronátem Asociace krajů ČR se ve dnech 11. až 13. 10. uskuteč...

   
  Všechny aktuality
 • leden 2022
  poútstčtsone
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  Všechny akce
 • Anketa
  Na kterou stezku Greenway letos vyrazíte? Na kterou stezku Greenway letos vyrazíte?
 • Pomáháme lidem, aby chránili a zlepšovali svoje životní prostředí.

  Jsme nejvýznamnější českou nadací podporující projekty udržitelného rozvoje.