EuroVelo (celková délka sítě u nás je 2.100km) nebo na některou z říčních stezek www.greenways.cz či jednu z tematických Moravských vinařských stezek."/>

Aktuality

Nejkrásnější dálkové cyklotrasy Česka lákají k návštěvě i na podzim


Nejkrásnější české a moravské stezky lákají nejen na zážitek z jízdy, ale i na kulinářské speciality
Od Aše, Chebu či Děčína po Mikulov, Břeclav nebo Ostravu lákají cykloturisty jak říční, tak tematické i terénní cyklotrasy a právě na podzim nabízí kromě požitku z jízdy na kole i jedinečné kulinářské zážitky s regionální kuchyní a místními moky.

Severem kolem řek
Labská stezka patří dlouhodobě k nejpopulárnějším stezkám nejen v Německu (2/3 stezky, tedy 860km, vedou u našich sousedů), ale i v Česku (370km včetně odbočky do Prahy). Díky profilu a vedení trasy podél evropského veletoku patří Labská stezka nejen k nejkrásnějším, ale i nejpohodovějším cyklotrasám v ČR. Jedinečným zážitkem je průjezd Porty Bohemica (Brána do Čech) u Velkých Žernosek spolu s návštěvou vinařských center Mělníka, Roudnice n. L., Litoměřic či Velkých a Malých Žernosek. Po cestě se můžete kochat výhledy na skalní města v českém i saském Švýcarsku či se můžete svézt historickou železnicí (Zubrnice, Kolín Sendražice). Moderní architekturu v kombinaci s historií si užijete v krajských metropolích Ústí n. L., Pardubice či Hradec Králové. Pro malé výletníky jsou připraveny nově opravené památky - zámky na Kuksu, ve Veltrusech či hřebčín v Kladrubech v kombinaci s výlety parníky po Labi. Více na www.branadocech.cz

Západočeské lázně a historická města
Nejzápadnější kout Západočeských lázní mezi Chebem, Sokolovem, Loktem a Karlovými Vary kromě lázeňských hostů láká čím dál více cykloturistů z tuzemska i zahraničí. Jedním z hlavních důvodů je existence cyklostezky Ohře, která s celkovou délkou toku Ohře 300km patří k nejatraktivnějším říčním stezkám u nás (cca 1/4 trasy vede v Bavorsku). Bezpečná stezka je vybudována mezi středověkým Chebem a pokračuje přes Kynšperk n. O. do Sokolova, odkud je to kousek na statek Bernard v Královském Poříčí, kde si vaše ratolesti mohou vyzkoušet některé z historických řemesel. K největším zážitkům patří příjezd ke středověkému Lokti s nádherným hradem uprostřed města a průjezd soutěskou Svatošských skal. Odtud je to jen kousek do našeho největšího lázeňského města Karlových Varů, kde si můžete vychutnat promenádu i termální prameny, více na www.zivykraj.cz.

Na kole mezi vinicemi jižní Moravy
Jižanská atmosféra, vinice a sklepní uličky a samozřejmě vinařské akce a vinobraní lákají statisíce Čechů a zahraničních návštěvníků. Fenoménem cykloturistiky v národním kontextu jsou pak Moravské vinařské stezky, síť 1250 km cyklotras propojující na 300 vinařských obcí Jižní Moravy. Ať už vyrazíte ze Znojma, Mikulova, Valtic, Kyjova či přímo z jihomoravské metropole Brna, všude Vás bude provázet logo vinařského sklepa v různých barvách a zaručeně Vás provede některou z četných vinic a vinařských uliček. Nezapomeňte ochutnat regionální speciality a navštívit některý z top výletních cílů jižní Moravy, více informací hledejte na www.cyklo-jizni-morava.cz

Historický Nový Jičín
Z východního cípu naší vlasti Vám představujeme jubilanta, tematická drážní stezka Koleje u Nového Jičína totiž právě oslavila své první narozeniny. Před pěti lety blesková povodeň prakticky zničila 120 let starou lokální železniční trať z Nového Jičína do Hostašovic. Namísto nákladné opravy byla trať zrušena a na jejím místě vyrostla kvalitní 10km dlouhá cyklostezka.

Napříč Českem od Aše přes Lipno do Břeclavi
Pokud byste chtěli teplého podzimního počasí využít k delší cyklotúře, nabízí se projet Stezku železné opony, která je součástí dálkových evropských tras EuroVelo, tato nese číslo 13. A nemusí to být najednou hned celých 867 km podél naší hranice s Bavorskem a Rakouskem. Můžete si vybrat a pohodlně se dostat vlakem do některých nástupních míst jako Cheb, Česká Kubice, Železná Ruda, Lipno, Vyšší Brod, České Velenice, Slavonice, Znojmo či Břeclav a vybrat si spíše z lehčích etap v Západočeském trojúhelníku či na Jižní Moravě či milovníci kopců zase z Českého lesa, Šumavy, Novohradských hor nebo České Kanady. Podél trasy klikatící se po obou stranách hranic Vás budou čekat četné památníky a muzea Železné opony (Sv. kříž, Rozvadov, Bučina, Nové Hrady, Slavonice, Čížov, Mikulov či Valtice) a příběhy lidí z obou stran hranice si můžete poslechnout i na www.ironcurtainstories.eu.

Certifikované ubytování pro cykloturisty v celé ČR
Cestování na kole a s kolem je jednodušší díky službám procyklisty. Hodí se mít kde kolo zaparkovat či zamknout, kde si nafouknout gumy nebo kolo umýt. Certifikace Cyklisté vítáni je národní síť více než 1.000 ubytovacích a stravovacích služeb i turistických cílů podél výše zmíněných stezek, kde se postarají o Vás i Vaše kola. 

Naplánujte si svůj cyklovýlet či dovolenou na novém cyklorezervačním portále
Jednoduše si navrhněte vlastní cyklotrasu s ubytováním a dalšími službami na portále www.ubytovaninakole.cz. Navštivte i portál s nabídkou dalších cyklotras u nás www.ceskojede.cz.

Přejeme příjemnou cestu!

 • 13. 7. 2022
  Ukončení sezóny na cyklostezce B...

  Ukončení sezóny na cyklostezce Brno - Vídeň proběhne v sobotu ...

   
  20. 5. 2022
  Slavnostní otevření nového úseku...

  17.5.2022 se otevřel nový úsek cyklosezky Brno - Vídeň v Rebešovicí...

   
  Všechny aktuality
 • srpen 2022
  poútstčtsone
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  Všechny akce
 • Anketa
  Na kterou stezku Greenway letos vyrazíte? Na kterou stezku Greenway letos vyrazíte?
 • Pomáháme lidem, aby chránili a zlepšovali svoje životní prostředí.

  Jsme nejvýznamnější českou nadací podporující projekty udržitelného rozvoje.