Aktuality

Na Velo-city 2017 na kole po EuroVelo 15 – Rýnské stezce z Düsseldorfu do Nijmegenu

Stává se pomalu tradicí, že na evropský summit cyklistiky se s kolegy-koordinátory EuroVelo tras z evropských zemí vydáváme na kole po hlavních evropských cyklotrasách EuroVelo. I letos jsme si nemohli nechat ujít možnost cestovat do dějiště největší světové konference o cyklistice a do cyklistické země č.1, do holandských měst na Rýnu – Nijmegenu a Arnhemu v provincii Gelderland, na kole.

Naše putování začalo v centru moderní architektury a designu Severního Porýní Vestfálska, v Düsseldorfu. Město na řekách Düssel a Rýn nejlépe poznáte na kole, pokud nemáte své, půjčit kvalitní kolo si můžete hned na hlavním nádraží v Radstation. Projížďka rekonstruovaným obchodním přístavem Medienhafen se stavbami i v Česku známého architekta F.Gehryho, po Rýnské promenádě či shopping street „Kö“ patří k zážitkům, na které se nezapomíná. Rýnská stezka, první certifikovaná cyklotrasa EuroVelo,  pokračuje v oboubřežních variantách až do průmyslového Duisburgu, kde nám učaroval chodník vybudovaný na bývalé haldě „Tiger and Turttle – Magic Mountain“.

Průmyslové dědictví v kombinaci s chráněnou přírodou vás provází v celém úseku EuroVelo 15 v Porúří a silně připomíná obdobný region Ostravska a Katowicka, které má do budoucna má spojit Stezka industriálního dědictví. Přes Homberg a Rheinburg dojedete až do historického Xantenu, který nabízí prohlídku římského muzea a archeoparku. Hned za městem se můžete osvěžit v jezerech Süd- a Nordsee. Za Xantem si nenechte ujít prohlídku dalšího historického městečka Kalkar či větrného mlýnu – pivovaru, kde Vám zachutná tradiční světle-tmavé pivo Altbier. Před holandskou hranici Vás ještě čeká město Kleve, které už má tradiční holandský flair. Do Nizozemí vstupuje EuroVelo 15 u Millingenu, z hranice tu na rozdíl od našich odstrašujících cedulí Pozor, státní hranice! neuvidíte nic, jen se změní velkoformátové německé značení se zdáním jména a čísla dálkové cyklotrasy na holandský číselný Knottenpunkt systém, který musíme i se švýcarskými kolegy nejdříve vstřebat… Po koruně hráze dojíždíme až k místu, kde se Rýn dělí na řeky Waal a Niederijn. Podél Waalu pokračujme přírodním parkem s množstvím jezer až do cíle cesty Nijmegenu, 170.000 metropole provincie Gelderland a nejstaršího města v Holandsku, pro další 4 dny dějiště světové konference o cyklistice, Velo-city 2017.
http://www.rhinecycleroute.eu/

Fotogalerie
 • 26. 8. 2020
  Týden na kole předznamená restar...

  V rámci akce „Týden na kole“, organizované již 17. roke...

   
  10. 8. 2020
  Ukončení sezóny na cyklostezce B...

  Ukončení sezóny na cyklostezce Brno - Vídeň proběhne v sobotu 26.9....

   
  Všechny aktuality
 • září 2020
  poútstčtsone
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  Všechny akce
 • Anketa
  Na kterou stezku Greenway letos vyrazíte? Na kterou stezku Greenway letos vyrazíte?
 • Pomáháme lidem, aby chránili a zlepšovali svoje životní prostředí.

  Jsme nejvýznamnější českou nadací podporující projekty udržitelného rozvoje.