Aktuality

Labská stezka získala ocenění „Nejlepší turistický produkt“ roku 2016 v rámci Velké ceny cestovního ruchu

Brno (23. ledna 2017) – Prestižní ocenění Velká cena cestovního ruchu získala v kategorii „Nejlepší turistický produkt“ Labská stezka. Z desítek kandidátů jí bylo uděleno třetí místo. Ocenění patří síti partnerů z řad krajů, měst a destinačních organizací u nás i v Německu a potvrzuje zvyšující se zájem o dálkovou cykloturistiku ve střední Evropě. Vyhlášení se konalo v rámci veletrhu GO/Regiontour 2017 na brněnském výstavišti. Cenu převzal za koordinující Nadaci Partnerství Juraj Flamik, odborník v oblasti cykloturistiky a vinařské turistiky.
Labská stezka je fenomenální evropskou dálkovou cyklotrasou, která vede od pramene Labe v Krkonoších až k Severnímu moři u německého Cuxhavenu v délce téměř 1.300 km. Patří bezesporu k nejkrásnějším a nejoblíbenějším říčním stezkám v Evropě. Stezka prochází různými regiony a spojuje ČR a Německo. Díky dlouholeté spolupráci na marketingu této stezky se daří úspěšně propagovat Labskou stezku jak v ČR, tak i v Německu a na dalších trzích cykloturistiky. 
Za ČR Labskou stezku koordinuje a oficiální marketing zastřešuje Nadace Partnerství prostřednictvím servisní společnosti Partnerství, o.p.s. Je tak rovnocenným partnerem 3 koordinačním centrům stezky v Německu (sever, střed a jih), se kterými spolupracujeme na rozvoji tohoto cykloturistického produktu. V Německu patří k dlouhodobě nejoblíbenějším dálkovým trasám a její obliba roste i u nás. Výsledky z loňského automatického sčítání pohybu na stezce ukazují, že např. kolem Kuksu v Královehradeckém kraji využilo během prvních 10 měsíců v roce stezku až 220 tisíc lidí. 
Jedinečnost projektu však tkví nejen v mezinárodní spolupráci. „Cena patří také našim místním partnerům, kteří se dlouhodobě podílí na šíření společného projektu. Ať už jsou to Ústecký, Středočeský, Pardubický a Královehradecký kraj nebo města Děčín, Ústí nad Labem, Mělník, Praha, Pardubice, Hradec králové, Dvůr Králové n. L. a Vrchlabí, destinační agentury a také cca 170 ubytovacích a stravovacích služeb s certifikací Cyklisté vítáni na Labské stezce,“ oceňuje Daniel Mourek, koordinátor Labské stezky v České republice
 
Společné úsilí je každoročně podpořeno vydáváním Oficiálního cykloprůvodce LABSKÁ STEZKA (ELBERADWEG Handbuch) v německé a české mutaci, který je zdarma k vyzvednutí v informačních centrech podél trasy nebo k objednání přes web Nadace Partnerství. Nová společná webová prezentace, prozatím v německé mutaci, se právě v těchto dnech testuje na www.elberadweg.de. Do začátku cyklosezóny 2017 bude dokončena i česká jazyková verze se známou doménou www.labska-stezka.cz. Nový web odpovídá nejnovějším technologickým trendům a je uživatelsky přívětivý k poptávce cykloturistů především z řad pohodových cyklistů či rodin s dětmi. 

Soutěž Velká cena cestovního ruchu zviditelňuje výjimečné počiny a atraktivní novinky v oblasti cestovního ruchu. Tuto soutěž organizuje společnost C.O.T. media, jež je vydavatelem odborného časopisu o cestovním ruchu, ve spolupráci s Veletrhy Brno, od roku 2009 je vyhlášení výsledků soutěže součástí doprovodného programu veletrhů GO a REGIONTOUR v Brně. Ocenění se předává v kategoriích Nejlepší jednotná kampaň, Nejlepší turistický portál, Nejlepší turistický produkt, Nejlepší cestovní kancelář, Nejlepší lázeňský a wellness balíček a Nejlepší golfový balíček.

Kompletní Tisková zpráva v PDF
Oficiální cykloprůvodce LABSKÁ STEZKA online k prolistování
Více informací: www.labska-stezka.cz
Nový německý web: www.elberadweg.de
Informace o VCCR: www.cotmedia.cz
Ilustrační foto ke stažení ZDE

Fotogalerie
 • 13. 7. 2022
  Ukončení sezóny na cyklostezce B...

  Ukončení sezóny na cyklostezce Brno - Vídeň proběhne v sobotu ...

   
  20. 5. 2022
  Slavnostní otevření nového úseku...

  17.5.2022 se otevřel nový úsek cyklosezky Brno - Vídeň v Rebešovicí...

   
  Všechny aktuality
 • srpen 2022
  poútstčtsone
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  Všechny akce
 • Anketa
  Na kterou stezku Greenway letos vyrazíte? Na kterou stezku Greenway letos vyrazíte?
 • Pomáháme lidem, aby chránili a zlepšovali svoje životní prostředí.

  Jsme nejvýznamnější českou nadací podporující projekty udržitelného rozvoje.