Aktuality

Startuje kampaň Do práce na kole

Vyrazíte-li do jarních ulic českých a moravských měst, uvidíte neobvyklé obrazy. V Brně vás na kole budou míjet dámy i pánové v oblecích, v Praze například pražský primátor či velvyslanec Spojených států. Začíná totiž celostátní kampaň Do práce na kole, která po loňském úspěchu letos probíhá v Praze, Brně, Liberci a v Pardubicích. V Brně se koordinace kampaně ujala naše nadace ve spolupráci s pražskou iniciativou Auto*Mat a brněnskými partnery v čele s iniciativou Brno na kole. Účastníci se mohou registrovat do 30. dubna na webu www.dopracenakole.net a vyhrát hodnotné ceny.
 

V Brně mají iniciativy na podporu cyklistické dopravy dlouhou tradici. Letošní Velká jarní cyklojízda proběhne 19. dubna již po třiadvacáté. Každý, kdo během soutěžního měsíce vykoná alespoň dvě třetiny svých cest do práce na kole, postoupí do slosování o cyklistické vybavení, poukaz na ubytování v zařízení s certifikací Cyklisté vítáni nebo bezplatné na služby cykloopravny. Za pravidelnou dojížďku na kole v průběhu soutěžního měsíce budou oceněny i celé firemní týmy. Každý účastník kampaně dostane tričko ze speciální edice „Do práce na kole“ internetového obchodu Čoromoro.


„Věříme, že se přihlásí všichni ti, které denně potkávám ráno na ulicích a je zjevné, že míří do škol a do práce. Kromě toho se těšíme na spoustu týmů z malých i velkých pracovišť. Rádi bychom vzali úředníkům a politikům z rukou argument, že v Brně jezdí málo lidí a proto opatření do cyklodopravy nejsou prioritou.“

Jiří Jedlička, koordinátor kampaně

Další informace hledejte na www.dopracenakole.net

 • 20.7.2017
  Výroční zasedání EuroVelo koordi...

  Těsně před začátkem největší evropské konference o cyklistice ...

   
  19.7.2017
  Cyklo Asistence: na míru těm, co...

  Nezalitovali jste někdy na svých cyklotoulkách, že jste doma nechal...

   
  Všechny aktuality
 • červenec 2017
  poútstčtsone
  26
  27
  28
  29
  30
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
  10
  11
  12
  13
  14
  15
  16
  17
  18
  19
  20
  21
  22
  23
  24
  25
  26
  27
  28
  29
  30
  31
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  Všechny akce
 • Anketa
  Na kterou stezku Greenway letos vyrazíte? Na kterou stezku Greenway letos vyrazíte?
 • Pomáháme lidem, aby chránili a zlepšovali svoje životní prostředí.

  Jsme nejvýznamnější českou nadací podporující projekty udržitelného rozvoje.